25 stycznia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 33 w Sosnowcu – Ostrowach Górniczych odbyły się X Jasełka Pokoleń. Wszystkich zebranych uczniów, rodziców, nauczycieli i mieszkańców Ostrów serdecznie powitał dyrektor SP 33 pan Jakub Wiśniewski. 

Dla szerokiej publiczności wystąpiły przedszkolaki z PM nr 31 prezentując inscenizację bożonarodzeniową. Był to już ich drugi występ, nagrodzony gromkimi brawami i mimo, że już była późna pora, świetnie sobie dali radę.

Kolejno zaprezentowali się harcerze z Kręgu Seniorów ZHP „Korzenie” z gościnnie występującą parą harcerzy (druhną Ireną i druhem Karolem z z Siemianowic Śląskich). Seniorzy w pięknych strojach i ciekawym programem, w reżyserii druhny Matyldy Sierki, kolejny raz zaskoczyli publiczność swymi artystycznymi zdolnościami. Były humorystyczne scenki i piękny śpiew. Jak zawsze, Nasi Seniorzy, wzbudzili u widzów zachwyt i nagrodzono ich dużymi brawami.
Uczniowie klasy pierwszej i drugiej Szkoły Podstawowej nr 33 przygotowani przez wychowawczynie P. Beatę Piątek oraz P. Grażynę Pniak wystąpili z jasełkami. Zaprezentowali zgromadzonym piękną opowieść o historii narodzin Jezusa. Był Józef i Maryja, Mędrcy ze wschodu, aniołowie i pastuszkowie.  Wystąpili świetnie, za co nagrodzono ich dużymi brawami.

Na zakończenie zaprezentował się chór szkolny, prowadzony przez P. Bartłomieja Ślefarskiego. Ten występ dostarczył widzom wiele emocji i wzruszeń. Szczególnie ciekawa była gra kolęd na bum bum rurkach, a śpiew solowy kolęd wykonany przez uczennice zapierał dech w piersiach. Na szczególne brawa zasługują również uczniowie grający na instrumentach: M. Gleń – keyboard, F. Sypień – trąbka, Z. Woda – saksofon, Sz. Matusiewicz – waltornia.

W podziękowaniu wszyscy młodzi artyści zostali poczęstowani wafelkami zakupionymi ze środków stowarzyszenia.

Składamy gratulacje artystom wszystkich pokoleń za wzruszające występy, które przedłużyły atmosferę tych pięknych Świąt Bożego Narodzenia.  Rodzice występujących dzieci są z pewnością z nich dumni, ale dumne mogą być też dzieci i wnukowie ze swych babć i dziadków.

Gratulacje złożyła Pani Wanda Olko – Przewodnicząca Komisji Budżetowej Miasta Sosnowca, która po raz pierwszy uczestniczyła w tej imprezie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym na X Jasełka Pokoleń.

Zarząd Stowarzyszenia

>>>zobacz zdjęcia<<<

Filmy:

>>>CZĘŚĆ I – Występ dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 31 <<<

>>>CZĘŚĆ II – występ grupy teatralna z Kręgu Seniorów Harcerzy ZHP „Korzenie<<<

>>>CZĘŚĆ III – Występ uczniów z SP 33 <<<

>>>CZĘŚĆ IV – Występ chóru<<<

 

 

21 grudnia – Pomoce dydaktyczne dla szkoły

Ze środków stowarzyszenia uzyskanych z darowizny osoby prywatnej zakupiono dla Szkoły Podstawowej nr 33 w Sosnowcu Niebieskie Roboty mBot – 2 sztuki w kwocie 998 zł. Są to kolejne roboty i będą wykorzystane na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych.
Roboty zostały przekazane szkole za pomocą umowy – darowizny

 

 

20 grudnia – „Uśmiech gwiazdki II”

Na zebraniu Zarządu stowarzyszenia podjęto inicjatywę zorganizowania kolejnej edycji akcji „Uśmiech gwiazdki II”. Ze środków stowarzyszenia zakupiono paczki świąteczne – żywnościowe dla 10 uczniów Szkoły Podstawowej nr33 oraz jednej starszej osoby z Kręgu Seniorów ZHP „Korzenie”. Paczki wręczono opiekunom dzieci. Harcerze z Kręgu Seniorów z niespodzianką odwiedzili swoją koleżankę

 

 

23 listopada – Pomoce dydaktyczne dla szkoły

Ze środków stowarzyszenia uzyskanych z 1% podatku przekazanych przez podatników zakupiono gry i materiały papiernicze w kwocie 548,94 zł. Materiały są przeznaczone na prowadzenie zajęć świetlicowych w świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej nr 33 w Sosnowcu.
Materiały przekazano wychowawcom świetlicy.

24 października – Pomoce dydaktyczne dla szkoły

Ze środków stowarzyszenia uzyskanych z 1% podatku przekazanych przez podatników zakupiono książki w kwocie 797,26 zł. Książki wzbogacą księgozbiór biblioteki szkolnej. Zostały przekazane szkole za pomocą umowy – darowizny.

20 września – Pomoce dydaktyczne dla szkoły

Ze środków stowarzyszenia uzyskanych z 1% podatku przekazanych przez podatników zakupiono tablice korkowe – 4 sztuki w kwocie 936 zł. Tablice przeznaczono do zawieszenia na korytarzu szkolnym. Zostały przekazane szkole za pomocą umowy – darowizny.

7 września – Uroczystość odsłonięcia HARCERSKIEGO KAMIENIA PAMIĘCI w parku szkolnym przy Szkole Podstawowej nr 33 w Sosnowcu – Ostrowach Górniczych

Kamień pamięci został odsłonięty z inicjatywy Kręgu Seniorów ZHP „Korzenie” i przy dużej pomocy pełnomocnika Prezydenta Sosnowca – p. Mateusza Bochenka. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy św., w Kościele NMP Nieustającej Pomocy w Ostrowach Górniczych, której przewodniczył Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak. „Służyć Bogu i służyć Ojczyźnie – to dwa filary, na których opierało się i winno się opierać harcerstwo polskie” słowa biskupa skierowane do harcerzy, harcerek, zuchów, weteranów i wszystkich zgromadzonych na Eucharystii. Po Mszy Świętej zebrani goście w rytm marsza granego przez Sosnowiecką Orkiestrę Dętą przemaszerowali do parku szkolnego SP nr 33, gdzie odbył się apel harcerski i odsłonięcie pamiątkowego kamienia. Przecięcia wstęgi na pomniku upamiętniającym 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości oraz 100. rocznicę powstania Związku Harcerstwa Polskiego dokonali – prezydent Arkadiusz Chęciński, przewodniczący Rady Miasta-Wilhelm Zych w asyście obecnego komendanta kręgu hm. Jerzego Sierka i poprzedniego komendanta hm. Witolda Kuca. W uroczystości udział wzięli: Ordynariusz-Biskup Grzegorz Kaszak, przedstawiciele władz miejskich oraz radni, przedstawiciele Hufca Sosnowiec i Chorągwi Śląskiej ZHP, drużyny harcerskie i gromady zuchowe z Sosnowca, seniorzy harcerscy, 10 pocztów sztandarowych ze szkół i innych placówek, młodzież ze szkoły mundurowej oraz z SP nr 33, dyrektorzy szkół i przedszkoli, Rycerze Kolumba, Zespół Ludowy „Klimontowianki”, proboszcz parafii, mieszkańcy Ostrów oraz Sosnowiecka Orkiestra Dęta.
Występ orkiestry oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych uświetniło całą uroczystość. Piękną otoczką była bogata wystawa, poświęcona 93 rocznicy ZHP w Ostrowach Górniczych, uwzględniająca 24 rocznicę istnienia kręgu, którego szeroka działalność została dostrzeżona przez p. Prezydenta i w części oficjalnej uroczystości Krąg Seniorów otrzymał pamiątkowy „MEDAL NIEPODLEGŁOŚCI SOSNOWCA”. Po programie artystycznym w wykonaniu seniorów, harcerzy i „Klimontowianek”, wszystkich obecnych zaproszono na tradycyjną grochówkę z kuchni polowej. Dzień pełen wrażeń zakończono ogniskiem i śpiewaniem harcerskich piosenek.
W trakcie uroczystości zostali odznaczeni Honorową Odznaką Ruchu Przyjaciół Harcerstwa Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński, pełnomocnik Prezydenta Mateusz Bochenek oraz Pani Anna Woszczek, była dyrektorka ZSO nr 6 w Sosnowcu. Odznaczenia zostały przyznane przez Komendantkę Chorągwi Śląskiej Annę Peterko, na wniosek komendanta kręgu ZHP „Korzenie” hm. Jerzego Sierkę.

>>>zobacz zdjęcia<<<

15 sierpnia – Pomoce dydaktyczne dla szkoły

Ze środków stowarzyszenia uzyskanych z 1% podatku przekazanych przez podatników zakupiono 4 ławeczki zewnętrzne w kwocie 1272 zł. Ławeczki będą zamontowane na placu przed szkołą. Zostały przekazane szkole za pomocą umowy – darowizny.

17 kwietnia – Pomoce dydaktyczne dla szkoły

Ze środków stowarzyszenia oraz darowizn przekazanych przez osoby prywatne dofinansowano remont sali lekcyjnej poprzez zakup artykułów malarskich w kwocie 361,05 zł.
Dofinansowano również wyjazd na „zieloną szkołę” dla dwóch uczennic w kwocie 600 zł.
Zgodnie z Uchwałą Zarządu Stowarzyszenia dokonano zakupu nagłośnienia w kwocie 1189 zł. Nagłośnienie przekazano za pomocą umowy – darowizny Kręgowi Seniorów ZHP „Korzenie”.

 

 

24 stycznia 2018 r. po raz IX odbyły się w Szkole Podstawowej nr 33 w  Sosnowcu – Ostrowach Górniczych Jasełka Pokoleń.  Wszystkich zebranych: uczniów, rodziców, nauczycieli i mieszkańców Ostrów serdecznie powitał dyrektor SP nr 33 pan Jakub Wiśniewski.

Dla szerokiej publiczności wystąpili harcerze z Kręgu Seniorów ZHP „Korzenie”. W pięknych strojach i pięknym programem w reżyserii druhny Matyldy Sierki kolejny raz zaskoczyli publiczność swymi artystycznymi zdolnościami. Następnie wystąpili najmłodsi artyści, tj.  przedszkolaki z PM nr 31, którzy debiutowali w jasełkach. Duży artyzm pokazali uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Grupę teatralną, która wystawiła przedstawienie „I tak się to zaczęło” przygotowała p. Anna Pietraszkiewicz. Występ chóru szkolnego wzbudził wielki zachwyt. Pięknie został przygotowany i prowadzony przez p. Bartłomieja Ślefarskiego.

W podziękowaniu wszyscy młodzi artyści zostali poczęstowani wafelkami zakupionymi ze środków stowarzyszenia.

Serdecznie dziękujemy artystom wszystkich pokoleń za wzruszające występy.

22 grudnia – Pomoce dydaktyczne dla szkoły

Ze środków stowarzyszenia uzyskanych z 1% od podatników oraz przekazanych darowizn zakupiona dla Szkoły Podstawowej nr 33 pomoce dydaktyczne:
• Niebieski Roboty mBot – 3 sztuki w kwocie 1437 zł do wykorzystania na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych,
• Tablicę multimedialną Esprit MT w kwocie 3000 zł do sali lekcyjnej nauczania zintegrowanego
• 4 plansze do języka angielskiego w kwocie 316 zł.

 

 

18 grudnia – „Uśmiech gwiazdki”
Na zebraniu członków stowarzyszenia podjęto inicjatywę zorganizowania akcji „Uśmiech gwiazdki”.

Ze środków stowarzyszenia zakupiono paczki świąteczne – żywnościowe dla 9 uczniów Szkoły Podstawowej nr 33 oraz jednej starszej osoby z Kręgu Seniorów ZHP „Korzenie”. Paczki wręczono opiekunom dzieci.

 

12 czerwca 2017 r. nastąpiło podsumowanie i uroczyste wręczenie nagród uczestnikom wyróżnionych prac plastycznych w konkursie „Moje zielone Ostrowy” – pierwszego konkursu w ramach edukacji ekologicznej w
„W obronie trzech żywiołów”. Uczniowie, których prace zasłużyły na wyróżnienia otrzymali nagrody. Nagrody zostały zakupione ze środków stowarzyszenia. Wpłynęły 32 prace uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 33 oraz 13 prac dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 31. Komisja wzięła pod uwagę zgodność pracy z tematem, staranność, ciekawy dobór technik plastycznych, samodzielność wykonania i walory artystyczne.

Uczniowie nagrodzeni:
W klasach I – III:
I miejsce: Jeremi Grzechca
II miejsce: Szymon Lech
III miejsce: Anna Pogoda
W klasach IV – VI
I miejsce: Amelia Kaszuba
II miejsce: Szymon Sapota
III miejsce: Magdalena Boroń
W grupie przedszkolnej nagrody otrzymali:
Aleksandra Czamara, Lena Dymarska, Adriana Lech, Filip Szota, Patrycja Pogoda, Jakub Hatłas
Prace były ciekawe, dzieci włożyły duży wkład pracy, a w związku z tym nadano również wyróżnienia, które otrzymali: Mateusz kwiecień, Bartosz Woźniak, Zuzanna Szota, Nikola Chołuj.
Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i czekał na nich słodki poczęstunek.

 

 

24.05.2017 – „Moje zielone Ostrowy”
Stowarzyszenie włączyło się w organizację konkursu plastycznego „Moje zielone Ostrowy” skierowanego do dzieci z Ostrów Górniczych.

Jest to pierwsze zadanie w ramach działań ekologicznych pod nazwą „W obronie trzech żywiołów”.
Organizatorem jest Przedszkole Miejskie nr 31 oraz Szkoła Podstawowa nr 33 w Ostrowach Górniczych.

Patronat nad prowadzonym konkursem plastycznym objęła Rada Dzielnicy Ostrów Górniczych.
Regulamin dostępny w przedszkolu, szkole oraz na stronach internetowych placówek.
Stowarzyszenie udzieli wsparcia finansowego w zakupie nagród oraz w zorganizowaniu poczęstunku dla uczestników konkursu.

 

 

4, 5, 6 maja – IX GIEŁDA KWIATÓW

>>>zobacz zdjęcia<<<

 

 

19.05.2017 – Turniej świetlic

 

 

VIII JASEŁKA POKOLEŃ. Zebrani mogli podziwiać występy uczniów ZSO nr 6 oraz

harcerzy z Kręgu Seniorów ZHP „Korzenie”.
Serdecznie dziękuję harcerzom, uczniom, rodzicom oraz mieszkańcom Sosnowca za tak licznie przybycie.

Prezes Stowarzyszenia
mgr Anna Woszczek

 

 

25.01.2016

25 stycznia o godzinie 16.00 odbyły się w naszej szkole VII JASEŁKA POKOLEŃ, podczas których wystąpili uczniowie klasy 2a i 4a (pod opieką p. G. Pniak i p. A. Pietraszkiewicz) oraz harcerze z Kręgu Seniorów ZHP „Korzenie”. Gościliśmy uczniów, rodziców, nauczycieli oraz mieszkańców Ostrów.

 

14.04.2016 – Wieczornica „PAMIĘĆ NIEUSTAJĄCA”
pdf

>>>czytaj więcej<<<

 

 

21.05.2016 – Festyn „Rodzinnie i zdrowo na sportowo”: już za nami :)

>>>zobacz zdjęcia<<<

27.10.2016

 Dzięki wsparciu finansowemu Wydziału Zdrowia UM Sosnowiec oraz naszego Stowarzyszenia dzieci ze świetlicy środowiskowej „Uśmiech dziecka” odwiedziły (pod opieką p. I. Wąsowicz i p. A. Woszczek) „Osikową Dolinę” w Koziegłowach koło Częstochowy. Poznały historię wytwarzania przedmiotów z osikowego drewna oraz uczestniczyły w warsztatach, podczas których powstały piękne koszyczki i choinki.
Wszyscy wrócili zadowoleni, uśmiechnięci i wyposażeni w nowe umiejętności. Było super!

>ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

11.11.2016 – 98. Rocznica Odzyskania Niepodległości

Dla uczczenia Święta Odzyskania Niepodległości, jak co roku 11 listopada, w kościele parafialnym pw. MBNP wystąpili uczniowie ZSO nr 6 (pod kierunkiem nauczycieli języka polskiego pani Jadwigi Grodeckiej i pani Aleksandry Stroińskiej oraz nauczyciela muzyki pana Bartłomieja Ślefarskiego). Ich występ poprzedziła Msza święta w intencji Ojczyzny celebrowana przez proboszcza ks. dr Krzysztofa Bendkowskiego. W uroczystej mszy wzięli udział harcerze z Kręgu Seniorów ZHP „Korzenie”, uczniowie, ich rodzice, nauczyciele oraz mieszkańcy Ostrów.

>ZOBACZ FILM<

>ZOBACZ ZDJĘCIA<

6.12.2016 r. – Wycieczka do Pracowni Artystycznej „ARMAR

Dzieci uczęszczające na zajęcia w świetlicy „Uśmiech dziecka” oraz uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Pracowni Artystycznej „ARMAR” (Bębło koło Krakowa) zajmującej się produkcją szklanych, ręcznie malowanych ozdób choinkowych.
Podczas wizyty w manufakturze dzieci poznały wszystkie etapy powstawania szklanych ozdób choinkowych, począwszy od rozgrzania i odpowiedniego formowania szklanej rurki, poprzez srebrzenie i docinanie, aż po zdobienie. Podczas warsztatów dzieci samodzielnie ozdabiały własne bombki. Powstały piękne i wyjątkowe ozdoby choinkowe! Uczestnicy wycieczki odwiedzili również firmowy sklepik, gdzie zakupiły ozdoby świąteczne.

Wyjazd był współfinansowany przez Stowarzyszenie „Szkoła dla Ostrów – Ostrowy dla Szkoły”. Dziękujemy!

>ZOBACZ ZDJĘCIA<

22 stycznia – VI Jasełka pokoleń

Już po raz szósty uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz mieszkańcy Ostrów Górniczych zgromadzili się w naszej szkole, aby obejrzeć JASEŁKA POKOLEŃ. Wystąpiły dwa pokolenia aktorów:

– uczniowie klasy 2a i 3a (pod kierunkiem p. J. Klich i p. G. Pniak) oraz

– harcerze z Kręgu Seniorów ZHP „Korzenie” (pod kierunkiem p. M. Sierka).

Na zakończenie spotkania widzowie wysłuchali kolęd i pastorałek w wykonaniu chórku prowadzonego przez p. B. Ślefarskiego.

Organizatorzy:

ZSO 6, Stowarzyszenie „Szkoła dla Ostrów – Ostrowy dla szkoły oraz

„Krąg Seniorów ZHP „Korzenie” bardzo dziękują wszystkim za wspólne kolędowanie.

>ZOBACZ ZDJĘCIA<

>WYSTĘP UCZNIÓW<

>WYSTĘP HARCERZY<

14.05.2015

4 maja odbyło się spotkanie członków Stowarzyszenia Szkoła dla Ostrów – Ostrowy dla Szkoły. Wspólnie spędzony czas umilił występ uczniów klas I i II gimnazjum naszej szkoły. Młodzież zaprezentowała montaż słowno-muzyczny p.t. „Tu wszędzie jest nasza Ojczyzna”. Piękne wiersze, piosenki, obrazy – aż łza się w oku zakręciła. Dziękujemy za te chwile wzruszenia. 

>ZOBACZ ZDJĘCIA<

 Prezes Stowarzyszenia Anna Woszczek składa serdeczne podziękowanie Pani Dorocie Adamczyk

oraz wszystkim uczniom za pięknie przygotowany występ

22.05.2015

turniej swietlic22 maja 2015 r. w godzinach od 14.30 do 18.00 w ZSO nr 6 w Sosnowcu odbył się XIII Turniej Świetlic zorganizowany dla dzieci ze świetlic środowiskowo – socjoterapeutycznych działających na terenie Sosnowca.
Organizatorem i gospodarzem, jak co roku, była świetlica „Uśmiech Dziecka” działająca przy Szkole Podstawowej nr 33 im. A. Mickiewicza w Sosnowcu (ZSO nr 6 ul. Starzyńskiego 41).
Od 2003 roku Patronat i wsparcie finansowe nad tym przedsięwzięciem sprawuje Urząd Miasta Sosnowca – Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej.
W tym roku w sportowych zmaganiach wzięło udział 12 drużyn, każda po 14 uczestników. Każda drużyna otrzymała dla uczestników sportową koszulkę w różnych kolorach.
W zorganizowanie zabawy aktywnie włączyli się wolontariusze: uczniowie Gimnazjum nr 27 przy ZSO nr 6 oraz harcerze z 65 Sosnowieckiej Drużyny Wielopoziomowej „Leśny Lud” działającej przy ZSO nr 6 w Sosnowcu. Czuwali nad poprawnością przebiegu poszczególnych konkurencji. Od kilku lat organizację turnieju wspiera również „Stowarzyszenie Szkoła dla Ostrów-Ostrowy dla Szkoły”. W tym roku na tej wielkiej imprezie wykorzystano duży pawilon ogrodowy zakupiony ze środków stowarzyszenia.
Wychowankowie świetlic po raz kolejny mogli sprawdzić swoją zręczność i sprawność fizyczną walcząc w konkurencjach drużynowych takich jak: gąsienica, skoki w workach, rzuty piłeczkami, tor przeszkód, podrzuty piłeczek, strzały do bramki, slalom z piłką, spacer w stopach, przeciąganie liny i wielu innych.
Turniej przysporzył dzieciom wiele radości i zadowolenia. Była to impreza, która integrowała dzieci z różnych środowisk, pokazała, jak spędzić wolny czas z korzyścią dla prawidłowego rozwoju dziecka. Celem było też wyrabianie nawyku dbania o własne zdrowie, kondycję, sprawność fizyczną i psychiczną.

>ZOBACZ ZDJĘCIA<

20 czerwca 2015 – IX Festyn „RODZINNIE I ZDROWO NA SPORTOWO”

20 czerwca 2015 r. odbył się IX Festyn „Rodzinnie i zdrowo na sportowo”. Organizatorami festynu byli nauczyciele ZSO nr 6, rodzice oraz członkowie Stowarzyszenia „Szkoła dla Ostrów – Ostrowy dla Szkoły”.

Po oficjalnym rozpoczęciu festynu, przez p. dyr. Annę Woszczek, uczniowie zademonstrowali gościom i rodzicom swoje talenty aktorskie, wokalne i taneczne.

Dzieci wraz z rodzicami wzięli udział w licznych konkurencjach sportowych: toczenie piłki slalomem, bule, podbijanie balonu, wieża, dart, wyspa, wyścigi na nartach.

Odbyły się również dwa mecze: siatkówki – uczniowie kontra rodzice oraz piłki nożnej – mieszkańcy Ostrów kontra piłkarze KS „ZEW Kazimierz”. Po zaciętej walce rodzice zwyciężyli w setach 3:1. Natomiast młodzi piłkarze pokonali rywali jednym golem.

Zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach zostali nagrodzeni medalami i nagrodami rzeczowymi.

W czasie trwania festynu czynny był bufet, w którym dla spragnionych były napoje, a dla zgłodniałych pyszne ciasta upieczone przez rodziców oraz smaczna pizza, bigos, kiełbasa z grilla i swojski chleb ze smalcem.

Do dyspozycji dzieci podczas trwania festynu był dmuchany zamek, trampolina, boiska do piłki nożnej, siatkówki, badmintona, a dla najmłodszych kącik zabaw.

Nie zawiedli nas nasi uczniowie, ich rodzice oraz mieszkańcy Ostrów, którzy licznie przybyli na festyn i świetnie się bawili podczas rodzinnych rozgrywek. Chociaż pogoda była zmienna, dobry humor wszystkim dopisywał.

Zaszczycili nas swoją obecnością: Prezydent Sosnowca p. Arkadiusz Chęciński, Radny RM w Sosnowcu Jan Bosak, komendant V Komisariatu – Grzegorz Kruczek, Komendant Seniorów ZHP „Korzenie – hm. Jerzy Sierka, przedstawiciel KS „ZEW Kazimierz” – p. Jan Dziwosz, przedstawiciel „Katowickiego Węgla” – p. Krzysztof Targosz.

ORGANIZATOR

Stowarzyszenie „Szkoła dla Ostrów – Ostrowy dla Szkoły” oraz

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Sosnowcu

Podziękowanie

Serdecznie dziękuję wszystkim nauczycielom za zorganizowanie kolejnego Festynu „Rodzinnie i zdrowo na sportowo”, a szczególnie koordynatorom tego projektu. Słowa podziękowania kieruję do rodziców za upieczenie ciast i obsługę „słodkiego stanowiska”. Imiennie dziękuję Państwu Osys za dostarczenie własnego grilla i jego obsługę podczas imprezy, a Państwu Dudek za wykorzystanie prywatnej trampoliny. Gorąco dziękuję Panu Tomaszowi Mucha za kolejne prowadzenie imprezy o tak dużym zasięgu.

Anna Woszczek

>ZOBACZ ZDJĘCIA<

11.12.2015

Rok 2015 był dla naszej szkoły rokiem jubileuszowym. Szkolnictwo w Ostrowach Górniczych istnieje już 115 lat. Uroczysta akademia odbyła się w piątek, 11 grudnia o godz. 11.00. Poprzedziła ją msza w kościele parafialnym w Ostrowach.

14 grudnia uczniowie wystąpili przed Rodzicami oraz mieszkańcami naszej dzielnicy.

>ZOBACZ FILMY I ZDJĘCIA<

13 stycznia – Jasełka pokoleń

Już po raz piąty, z inicjatywy Stowarzyszenia Szkoła dla Ostrów – Ostrowy dla Szkoły, zostały zorganizowane „Jasełka Pokoleń”. Podczas spotkania wystąpiły dwie grupy teatralne: dzieci i młodzież ze świetlicy środowiskowej „Uśmiech dziecka” oraz grupa teatralna z Kręgu Seniorów ZHP „Korzenie”. Oba występy wzbudziły zachwyt i uznanie publiczności: rodziców, seniorów, uczniów, nauczycieli. Widzowie nagrodzili aktorów gromkimi brawami. Mogliśmy również posłuchać popisów gry na skrzypcach (Marysia Bukowska) i gitarze (Natalia Dymarska) oraz kolęd w wykonaniu szkolnego chóru pod kierunkiem p. Bartłomieja Ślefarskiego. Reżyserom: Pani Matyldzie Sierka („Korzenie”), p. Beacie Piątek („Uśmiech dziecka”), p. Grażynie Pniak oraz p. Ilonie Wąsowicz (za prezentację multimedialną) należą się gratulacje i słowa uznania. Wszystkim nauczycielom i pracownikom za organizację tej uroczystości również należą się serdeczne podziękowania.

występ dzieci>ZOBACZ ZDJĘCIA<    >ZOBACZ FILM<   >WYSTĘP CHÓRU<

występ seniorów >ZOBACZ ZDJĘCIA<   >ZOBACZ FILM<

 

19.01.2014

syberiada_2014_mUczniowie ZSO nr 6 (pod opieką pracownika szkoły) wzięli udział w IV Rajdzie Patriotycznym SYBERIADA 2014 zorganizowanym przez Związek Stowarzyszeń „Zielony Ring Przemszy”. Uczniowie pokonali jedną z tras: Maczki – Burki – Ryszka – Sławków – Niwa. Wszystkie grupy spotkały się w Schronisku Młodzieżowym w Sławkowie-Niwie.

 

Odbył się również Konkurs Historyczno-Patriotyczny, w którym w kategorii uczniowskiej zwyciężyła drużyna ZSOnr 6 z Ostrów Górniczych – Sosnowca.

rajd_2014_m

 

więcej informacji: zielonyringprzemszy/syberiada2014

 

26/28/04.2014

Już szósty raz Stowarzyszenie Szkoła dla Ostrów – Ostrowy dla Szkoły było współorganizatorem GIEŁDY KWIATÓW, podczas której mieszkańcy Ostrów, Borów, Feliksa mogli zakupić kwiaty i zioła do swoich ogrodów i domów.

6 czerwca 2014 – XII Turniej świetlic środowiskowych

pdf

SPRAWOZDANIE

 

część I

– Uroczyste rozpoczęcie turnieju

– Konkurencje sportowe

część II

– Występ Bractwa rycerskiego

– Uroczyste wręczenie nagród

>ZOBACZ ZDJĘCIA<   >ZOBACZ ZDJĘCIA<
>ZOBACZ FILM<   >ZOBACZ FILM<

14 czerwca – VIII Festyn „RODZINNIE I ZDROWO NA SPORTOWO”

14 czerwca 2014 r. odbył się w naszej szkole VIII Festyn „Rodzinnie i zdrowo na sportowo”. Organizatorami festynu byli nauczyciele ZSO nr 6, rodzice oraz członkowie Stowarzyszenia „Szkoła dla Ostrów – Ostrowy dla Szkoły”.
Po oficjalnym rozpoczęciu festynu, przez p. dyr. Annę Woszczek, uczniowie zademonstrowali gościom i rodzicom swoje talenty aktorskie, wokalne i taneczne na scenie, którą grzecznościowo wypożyczył nam i zmontował MOSiR.

Dzieci wraz z rodzicami wzięli udział w licznych konkurencjach sportowych: strzały do bramki, hula- hop, skoki na piłce, rzuty do celu, wyścig w parach ze związanymi nogami, wiódł ślepy…, oraz przeciąganie liny.

Zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach zostali nagrodzeni pucharami, medalami i nagrodami rzeczowymi.

W czasie trwania festynu czynny był bufet, w którym można było zakupić pyszne ciasta (upieczone przez rodziców) napoje, gorące i zimne posiłki: bigos, kiełbasa z grilla, swojski chleb z domowym smalcem i ogórkiem.

Do dyspozycji dzieci podczas trwania festynu był dmuchany zamek, boiska do piłki nożnej, siatkówki, badmintona, a dla najmłodszych kącik zabaw. Nie zawiedli nas nasi uczniowie, ich rodzice oraz mieszkańcy Ostrów, którzy licznie przybyli na festyn i świetnie się bawili podczas rodzinnych rozgrywek. Chociaż pogoda była zmienna, dobry humor wszystkim dopisywał.

Zaszczycili nas również swoją obecnością: Inspektor Wydziału Edukacji – Bożena Grociak, Radni RM w Sosnowcu: Halina Sobańska, Jan Bosak, Zbigniew Dziewanowski, komendant V Komisariatu – Grzegorz Kruczek, Komendant Seniorów ZHP „Korzenie – hm. Jerzy Sierka, przedstawiciel KS „ZEW Kazimierz” – p. Jan Dziwosz, przedstawiciel „Katowickiego Węgla” – p. Krzysztof Targosz.

ORGANIZATOR

Stowarzyszenie „Szkoła dla Ostrów – Ostrowy dla Szkoły” oraz

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Sosnowcu

Podziękowanie Serdecznie dziękuję wszystkim nauczycielom za zorganizowanie kolejnego Festynu „Rodzinnie i zdrowo na sportowo”, a szczególnie koordynatorom tego projektu. Słowa podziękowania kieruję do rodziców za upieczenie ciast i obsługę „słodkiego stanowiska”. Imiennie dziękuję Państwu Osys za dostarczenie własnego grilla i jego obsługę podczas imprezy, a Państwu Dudek za wykorzystanie prywatnej trampoliny.

Podziękowanie składam zarządowi MOSiR za dostarczenie sceny na prezentację talentów uczniowskich oraz zjeżdżalni dla dzieci. Gorąco dziękuję Panu Tomaszowi Mucha za kolejne prowadzenie imprezy o tak dużym zasięgu.

Prezes Stowarzyszenia

Anna Woszczek

>ZOBACZ ZDJĘCIA<

Filmiki:

Uroczyste otwarcie

Występy klas 1- 3

Występ świetlicy Uśmiech dziecka

Występ kółka teatralnego

Występ grup nauki tańca

27 września – Udział w Integracyjnym Spotkaniu z Organizacjami Pozarządowymi

Na terenie Stadionu Ludowego przy ul. Kresowej w Sosnowcu odbyło się Integracyjne Spotkanie z Organizacjami Pozarządowymi. Impreza miała na celu integrację mieszkańców z sosnowieckimi NGO-sami, które podczas jej trwania zaprezentowały swoją działalność. Była to doskonała okazja do pochwalenia się swoimi osiągnięciami i promocją własnych działań. Nasze „Stowarzyszenie „Szkoła dla Ostrów – Ostrowy dla szkoły” reprezentowały dzieci ze świetlicy środowiskowej „Uśmiech Dziecka”. Ich występ „W Bajkolandii” został bardzo ciepło przyjęty i nagrodzony brawami. Dzieci rozdawały również broszurki informacyjne o działalności naszego Stowarzyszenia. Wspólnie z nauczycielami i ze swoimi rodzicami korzystały z atrakcji przygotowanych przez organizatorów (SCOP).

Bartosz Zając w Biegu po zdrowie zajął wśród 8-latków III miejsce!!!

p. B. Piątek, p. I. Wąsowicz

>ZOBACZ ZDJĘCIA<

29 stycznia – Jasełka pokoleń

Już po raz czwarty odbyły się JASEŁKA POKOLEŃ, podczas których na scenie spotkały się dwa pokolenia aktorów: ze świetlicy środowiskowej i Kręgu Seniorów ZHP „Korzenie”.

>ZOBACZ ZDJĘCIA<

 

5 luty – Udział w karnawałowym balu świetlic środowiskowych w SP 29

Dzieci ze świetlicy środowiskowej „Uśmiech dziecka” prowadzonej przez stowarzyszenie wzięły udział w III Balu Karnawałowym zorganizowanym w SP 29 przez wychowawców świetlicy „Tęczowa Kraina” i przy współudziale Wydziału Zdrowia Urzędu Miejskiego dla dzieci ze świetlic środowiskowo-socjoterapeutycznych z terenu Sosnowca. W zabawie wzięło udział około 150 wychowanków z 11 świetlic środowiskowo – socjoterapeutycznych. Dzieci uczestnicząc w licznych konkursach otrzymały atrakcyjne nagrody. W przerwie zostały zaroszone na słodki poczęstunek. Organizatorom i WZUM dziękujemy za wspólną zabawę.

>ZOBACZ ZDJĘCIA<

 

26, 27, 29 KWIETNIA – V GIEŁDA KWIATÓW

Już po raz piąty Stowarzyszenie Szkoła dla Ostrów – Ostrowy dla Szkoły było współorganizatorem GIEŁDY KWIATÓW, która odbyła się przed długim majowym weekendem, przed budynkiem ZSO nr 6. Mieszkańcy Ostrów Górniczych, uczniowie, rodzice oraz pracownicy szkoły mogli nabyć piękne kwitnące rośliny.

>ZOBACZ ZDJĘCIA<

 

24 MAJA 2013 r – XI Turniej Świetlic dla dzieci i młodzieży ze świetlic środowiskowych

>ZOBACZ ZDJĘCIA<

 

25 MAJA – V Festyn „RODZINNIE I ZDROWO NA SPORTOWO”

OTWARCIE – >ZOBACZ ZDJĘCIA<

ZAWODY SPORTOWE – >ZOBACZ ZDJĘCIA<

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ – >ZOBACZ ZDJĘCIA<

 

16 stycznia – Jasełka pokoleń

Po raz trzeci, z inicjatywy Stowarzyszenia Szkoła dla Ostrów – Ostrowy dla Szkoły zostały zorganizowane „Jasełka Pokoleń”. Na spotkaniu tym wystąpiły dwie grupy teatralne: dzieci i młodzież ze świetlicy środowiskowej „Uśmiech dziecka” oraz grupa teatralna z Kręgu Seniorów ZHP „Korzenie”. Oba występy wzbudziły zachwyt i uznanie publiczności: rodziców, seniorów, uczniów i nauczycieli. Wszyscy podziwiali stroje starszej grupy teatralnej.
Reżyserom: Pani Matyldzie Sierka („Korzenie”), Pani Beacie Piątek (Uśmiech dziecka”) oraz Pani Ilonie Wąsowicz za prezentacje należą się gratulacje i słowa uznania. Wszystkim nauczycielom i pracownikom za organizację tej uroczystości również należą się serdeczne podziękowania

>ZOBACZ ZDJĘCIA<

>WYSTĘP UCZNIÓW<

>WYSTĘP HARCERZY<

16.02.2012

Dzieci ze świetlicy środowiskowej „Uśmiech dziecka” prowadzonej przez stowarzyszenie w dniu 16 lutego 2012 r. brały udział w zabawie karnawałowej zorganizowanej przez świetlicę przy SP 29.

>ZOBACZ ZDJĘCIA<

 

26-28 kwietnia – IV Giełda kwiatowa

Już po raz czwarty ZSO 6 oraz Stowarzyszenie Szkoła dla Ostrów – Ostrowy dla Szkoły zorganizowali GIEŁDĘ KWIATÓW, która tradycyjnie odbyła się przed długim majowym weekendem. Mieszkańcy Ostrów Górniczych, uczniowie, rodzice oraz pracownicy szkoły mogli nabyć jednoroczne rośliny rabatowe, balkonowe i tarasowe.

>ZOBACZ ZDJĘCIA<

30 maja 2012 r. – X TURNIEJ ŚWIETLIC – „5 SPARTAKIAD, 5 TURNIEJÓW – X LECIE SPORTOWYCH DZIEJÓW”

>ZDJĘCIA CZĘŚĆ I<   >ZDJĘCIA CZĘŚĆ II<

   >FILM CZĘŚĆ I<        >FILM CZĘŚĆ II<

 

26.05.2012

W Parku Sieleckim w Sosnowcu odbył się Festiwal Organizacji Pozarządowych. Nasze stowarzyszenie reprezentowali uczniowie klasy czwartej przedstawiając montaż „Smerfne lato”

>ZOBACZ ZDJĘCIA<

>ZOBACZ FILM>

2 czerwca 2012 r.

ekorajd2012Uczniowie naszej szkoły reprezentując stowarzyszenie, wzięli udział w Ekorajdzie Biała Przemsza – Sztoła. Rajd był organizowany przez Związek Stowarzyszeń Zielony Ring Przemszy w Sławkowie.

ekorajd_12

16 czerwca 2012

Już po raz trzeci byliśmy współorganizatorami Festynu „Rodzinnie i zdrowo na sportowo”

>ZOBACZ ZDJĘCIA<

>ZOBACZ FILM>

6 października – JESIENNY FESTYN W OSTROWACH

Stowarzyszenie Szkoła dla Ostrów – Ostrowy dla Szkoły włączyło się w organizację JESIENNEGO FESTYNU W OSTROWACH, w czasie którego zobaczyliśmy występy uczniów SP nr 33 i Gimnazjum nr 27 oraz występ zespołu młodzieżowego „Drama”. Odbył się turniej piłki nożnej dla szkół podstawowych oraz konkurencje sportowe dla dzieci i rodziców.

>ZOBACZ ZDJĘCIA<          >FILM CZĘŚĆ I<        >FILM CZĘŚĆ II<

Za wspólną zabawę dziękują

ORGANIZATORZY:
ZSO nr 6 w Sosnowcu

MOSiR w Sosnowcu

Stowarzyszenie „Szkoła dla Ostrów – Ostrowy dla Szkoły”

Klub Sportowy TKKT „Zew” Kazimierz

13 grudnia 2012

Stowarzyszenie „SZKOŁA DLA OSTRÓW-OSTROWY DLA SZKOŁY” przy współudziale i wsparciu finansowym UM Sosnowiec (Wydział Zdrowia) zorganizowało wycieczkę wyjazdową do Parku Świętego Mikołaja w Zatorze dla dzieci uczęszczających na zajęcia do świetlicy „Uśmiech dziecka” działającej przy naszej szkole.

Podczas wizyty w Parku Św. Mikołaja na dzieci czekało wiele atrakcji. Na zaczarowanych ścieżkach parku dzieci spotkały magiczne postaci z ulubionych bajek w scenerii tysięcy magicznych światełek oświetlających cały teren. Jedną z ważniejszych atrakcji była oczywiście wizyta w Domku Św. Mikołaja, gdzie można było osobiście poznać i porozmawiać ze Św. Mikołajem i zostać obdarowanym prezentem „niespodzianką”. Następnie wszystkie dzieci uczestniczyły w interaktywnym Show 3D, którego głównym bohaterem był Sylwestrzak, kolega Św. Mikołaja. Dzieci mogły również na specjalnych karteczkach wypisać swoje złe uczynki i spalić je w „Kotle Zapomnienia”. Pomocny w tym był wesoły diabełek, który sam kiedyś spalił wszystkie swoje złe uczynki i występki i od tamtej chwili postanowił pomagać w tym dzieciom. Wizyta w parku Św. Mikołaja dostarczyła wielu chwil radości i wzruszeń.

>ZOBACZ ZDJĘCIA<

20 grudnia 2012

Dzieci ze świetlicy środowiskowej „Uśmiech dziecka” prowadzonej przez stowarzyszenie przygotowały jasełka dla swoich najbliższych. W tym roku zaproszeni goście – przedstawiciele Wydziału Zdrowia, Rady Miasta, rodzice oraz krewni mogli obejrzeć wzruszającą „Inną opowieść wigilijną”. Na wspomnienie zasługuje fakt, że scenariusz tej sztuki napisały uczennice klasy 5. Ten przedświąteczny wieczór umilił nam występ chóru szkolnego pod kierunkiem p. Bartosza Ślefarskiego. Zaprosili oni wszystkich do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. A na zakończenie spotkania przyszła pora na słodkości. Po złożeniu życzeń wychowankowie przyłączyli do swoich bliskich by wspólnie poucztować. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniach tego pięknego wieczoru.

>ZOBACZ ZDJĘCIA<

10 stycznia 2011

zebrOdbyło się zebranie zarządu. Głównym powodem spotkania było omówienie działania prowadzonej świetlicy środowiskowo – socjoterapeutycznej „Uśmiech dziecka”. Świetlica jest realizacją programu profilaktycznego składanego corocznie do UM Wydział Zdrowia, jako odpowiedź na ogłaszane konkursy. W tym roku chcemy, aby świetlica była prowadzona przez Stowarzyszenie. Omówiono jakie tematy będą realizowane. Ustalono, że projekt będzie uwzględniał realizacje wycieczek krajoznawczo- turystycznych. Wyznaczono termin występów jasełkowych młodego i starszego pokolenia na 16 lutego 2011, godz. 15:00. Omówiono starania szkoły o utworzenie pracowni językowej. Jeśli Stowarzyszenie będzie miało środki, to wspomoże ten cel. Podjęto uchwałę w sprawie zatwierdzenia wniosku na projekt świetlicy „Uśmiech dziecka” – uchwała nr 1/2011

 

16 lutego 2011 – Noworoczne spotkanie pokoleń

O godz. 15.00 w szkolnej jadalni odbyło się „NOWOROCZNE SPOTKANIE POKOLEŃ”, w którym udział wzięli uczniowie ZSO nr 6 oraz seniorzy Kręgu ZHP „Korzenie”, którzy w dowcipny sposób przedstawili inscenizację 12 miesięcy. Młodzi wykonawcy recytowali wiersze, a chór wykonał pastorałki. To już drugie spotkanie tego typu, zorganizowane przez członków Stowarzyszenia. Chcielibyśmy, żeby na stałe weszło w kalendarz naszych imprez.

>ZOBACZ ZDJĘCIA<

 

28-30 kwietnia 2011

Już po raz trzeci organizowaliśmy GIEŁDĘ KWIATÓW, która tradycyjnie odbyła się przed długim majowym weekendem w ZSO nr 6. Mieszkańcy Ostrów Górniczych oraz pracownicy szkoły mogli nabyć jednoroczne rośliny rabatowe, balkonowe i tarasowe. Giełda cieszyła się dużym zainteresowaniem.

>ZOBACZ ZDJĘCIA<

21 maja 2011 – Festiwal Organizacji Pozarządowych w Sosnowcu

logo-FestOrgW Parku Sieleckim miał miejsce kolejny Sosnowiecki ekFestiwal Organizacji Pozarządowych. Dzieci biorące udział w zajęciach popołudniowych w świetlicy „Uśmiech dziecka”, która działa w ZSO nr 6 pod patronatem Stowarzyszenia wystąpiły na festiwalu w układzie taneczno-wokalnym.

>ZOBACZ ZDJĘCIA<

27 maja 2011 – Festyn „Rodzinnie i zdrowo na sportowo”

Współorganizowaliśmy Festyn „Rodzinnie i zdrowo na sportowo”, który składał się z dwóch części. W pierwszej zorganizowano imprezy sportowe dla dzieci z okazji Dnia Dziecka w drugiej części dzieci wraz z opiekunami mogły rywalizować o nagrody w zawodach sportowych. Atrakcją były pokazy przygotowane przez Policję, Klub Sportowy „Budowlani”, pokazy ratownictwa medycznego, oraz występ artystyczny zespołu muzycznego „Drama” i uczniów naszej szkoły. W czasie festynu członkowie stowarzyszenia zapewnili oprawę muzyczną, prowadzili bufet, w którym dla spragnionych były napoje, a dla smakoszy pyszne ciasta upieczone przez rodziców uczniów. Można było się posilić smaczną pizzą, bigosem, grochówką i swojskim chlebem ze smalcem, oraz sprawdzić swoje szczęście przy stoisku ze „Szczęśliwą cegiełką”. Cały dochód z festynu zasilił konto stowarzyszenia, na cele statutowe, a szczególnie pomoc szkole w realizacji planu utworzenia pracowni językowej.

>ZOBACZ ZDJĘCIA<

3 czerwca 2011

IV TURNIEJ SPORTOWY ŚWIETLIC ŚRODOWISKOWYCH „OLIMPIADY DUCH SPARTAKIADY RUCH”

>ZOBACZ ZDJĘCIA<

4 czerwca 2011 – XX Ekorajd Biała Przemasza – Sztoła

Stowarzyszenie zostało zaproszone do wzięcia udziału w XX EKORAJDZIE BIAŁA PRZEMSZA – SZTOŁA, który zorganizował oddział PTTK Huty Katowice w Dąbrowie Górniczej, Burmistrz Miasta Sławkowa oraz Związek Stowarzyszeń Zielony Ring Przemszy Sławków. Wzięło w nim udział ośmiu uczniów ZSO nr 6 pod opieką p. Marty Patyk. Trasa szlaku prowadziła przez Sosnowiec Maczki – Burki – Ryszka – Burki – Sławków Niwa. Celem rajdu było wspólne wędrowanie, poznawanie historii i walorów przyrodniczych Doliny Białej Przemszy i Sztoły. Uroczyste zakończenie EKORAJDU odbyło się w Schronisku Młodzieżowym w Sławkowie Niwie. Uczniowie wzięli udział w konkursach. Mateusz Wadas zajął pierwsze miejsce w konkursie krajoznawczo – historycznym i III w tenisie stołowym. Dawid Dusza zajął II miejsce a Kacper Chojnacki V miejsce w tenisie stołowym. Wszystkim uczestnikom EKORAJDU gratulujemy!

>ZOBACZ ZDJĘCIA<

12 listopada 2011

Po raz kolejny w odpowiedzi na ogłoszony konkurs Stowarzyszenie złożyło wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki o dofinansowanie nauki pływania dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 33. Jeśli uzyskamy akceptację, to dzieci będą mogły wyjeżdżać na basen i korzystać z nauki pływania pod okiem instruktorów. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

15 grudnia 2011

Współorganizowaliśmy wspólną wigilię, która odbyła się w świetlicy środowiskowej „Uśmiech dziecka”. Zaproszeni rodzice oraz przybyli goście obejrzeli występy wychowanków, mieli też możliwość wspólnego kolędowania.

>ZOBACZ ZDJĘCIA<

 

22 stycznia 2010

Wspólnie z Kręgiem Seniorów ZHP „Korzenie” zorganizowaliśmy dla społeczności Ostrów Górniczych JASEŁKA POKOLEŃ, które odbyły się w świetlicy szkolnej. W jasełkach udział wzięli harcerze seniorzy, zrzeszeni w Kręgu Seniorów „Korzenie” oraz dzieci ze świetlicy środowiskowej „Uśmiech dziecka” przy ZSO nr 6. Występ spotkał się z bardzo życzliwym przyjęciem. Artystów amatorów oklaskiwali mieszkańcy, rodzice, zaproszeni goście.

>ZOBACZ ZDJĘCIA<

 >ZOBACZ FILM>

23 marca 2010

Odbyło się zebranie Członków Stowarzyszenia. Pani prezes podziękowała za udział członków w jasełkach pokoleń, które odbyły się w styczniu. Pan Witold Kuc – komendant ZHP ” Korzenie” omówił przygotowania do planowanego na czerwiec IV Zlotu Pokoleń Harcerskich w Ostrowach Górniczych. Poprosił, aby wspomóc organizację tej imprezy. Zdecydowano udzielić pomocy, a przyznane środki przeznaczyć na wykonanie odznak jubileuszowych, artykuły spożywcze i naczynia jednorazowe, a także na wydanie broszury „Tropami naszej młodości”, która jest opracowywana przez seniorów. Omówiono udział w uroczystości z okazji święta 3 Maja, oraz sprawy związane z giełdą kwiatową. Ustalono też, że włączymy się w prowadzone przez szkołę zbiórki zużytego sprzętu rtv, baterii, makulatury.

 

26 – 28 kwietnia 2010

W ramach promocji szkoły już kolejny raz Stowarzyszenie było współorganizatorem „GIEŁDY KWIATÓW”, która tradycyjnie odbyła się w ZSO nr 6. Przez trzy dni mieszkańcy Ostrów Górniczych mogli po atrakcyjnych cenach nabyć rośliny balkonowe, tarasowe, tzw. „skalniaki” i zioła. Przy okazji można też było poszerzyć wiedzę o pielęgnacji nabytych roślin. Doradcami i sprzedawcami byli pracownicy szkoły i członkowie Stowarzyszenia, którzy wykonywali tę pracę nieodpłatnie.

 

29 maja 2010

Członkowie Stowarzyszenia aktywnie włączyli się w organizację III TURNIEJU ŚWIETLIC pod hasłem „HARCERSKI RUCH – SPARTAKIADY DUCH” dla dzieci i młodzieży ze świetlic środowiskowo – socjoterapeutycznych działających na terenie Sosnowca. Organizatorem i gospodarzem III Turnieju była Świetlica Środowiskowo-Socjoterapeutyczna „Uśmiech Dziecka” działająca przy ZSO nr 6 w Sosnowcu. W turnieju wzięło udział 135 dzieci z 9-ciu świetlic, jedna gromada zuchowa „Wesołe promyczki” oraz 30 harcerzy z Hufca ZHP Sosnowiec wspomagających drużyny świetlicowe i czuwających nad poprawnością poszczególnych konkurencji. Dzieci walczyły w 12 różnych konkurencjach, którym patronował „duch siedemnastowiecznych Muszkieterów”.

>ZOBACZ ZDJĘCIA<

10 czerwca 2010

eko

Włączyliśmy się w akcję ” ZBIÓRKI ELEKTROODPADÓW”. Każdy mógł oddać zużyty i niepotrzebny sprzęt: RTV, AGD, sprzęt komputerowy i inny. Pogoda oraz frekwencja dopisały. Kontener ze sprzętem odebrało przedsiębiorstwo Remondis.

 

18 czerwca 2010

Już drugi raz członkowie stowarzyszenia włączyli się w organizację festynu „RODZINNIE I ZDROWO NA SPORTOWO”, który zorganizowany był dla dzieci, ich rodziców i mieszkańców dzielnicy. Dzieci demonstrowały swoje talenty aktorskie, wokalne i taneczne. W bufecie można było kupić gorące posiłki, napoje oraz ciasta. Atrakcją była loteria, w której każdy los wygrywał. Dzieci z rodzicami walczyły w zawodach sportowych, mogły też odbyć przejażdżkę na koniach. Co prawda deszcz wisiał w powietrzu, lecz zabawa była przednia.

>ZDJĘCIA – CZĘŚĆ I<        >ZDJĘCIA – CZĘŚĆ II<

10 września 2010

Włączamy się w akcję „ZBIÓRKA PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK” dla chorej Julki. O pomoc poprosiła matka dziewczynki, która sama cyklicznie odbiera zgromadzone nakrętki w szkole.

 

11 listopada 2011

Prezentowanie pieśni i wierszy patriotycznych w Kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Ostrowach Górniczych podczas uroczystej mszy w intencji Ojczyzny. Podniosłości mszy dodała obecność sztandaru Kręgu Seniorów oraz Szkoły Podstawowej nr 33.

 

15 listopada 2011

Stowarzyszenie odpowiedziało na ogłoszony konkurs do Ministerstwa Sportu i Turystyki -Departament Sportu Powszechnego, wysyłając ofertę z dokumentacją na dofinansowanie zajęć sportowych dla uczniów pt. „Woda zdrowia doda”. Jeśli uzyskamy akceptację, to dzieci będą mogły cyklicznie wyjeżdżać na basen i korzystać z nauki pływania pod okiem instruktorów. Niestety wniosek nie został zaakceptowany

 

1 grudnia 2010

Członkowie stowarzyszenia czynnie włączają się w ZBIÓRKĘ SUROWCÓW WTÓRNYCH, w celu zaktywizowania miejscowej społeczności do działań związanych z segregacją odpadów. Włączyliśmy się w zbiórkę makulatury oraz zużytych baterii. Zbiórka trwa cały rok szkolny. Zachęcamy wszystkich do dbania o środowisko.

 

10 grudnia 2010

Obchody 110 ROCZNICY ISTNIENIA SZKOLNICTWA w Ostrowach Górniczych. Od kilku miesięcy w przygotowaniach aktywnie brali udział członkowie stowarzyszenia. Stowarzyszenie sfinansowało okolicznościowe okładki do jubileuszowego folderu.
Program uroczystości:
9.00 – Msza św. w kościele MBNP w Ostrowach Górniczych.
10.00 – Przemarsz do szkoły, – wręczenie okolicznościowych upominków
10.30 – Uroczysta Akademia – wręczenie Certyfikatu Śląskiej Szkoły Promującej Zdrowie
12.00 – Poczęstunek

>JUBILEUSZ<    >WRĘCZENIE CERTYFIKATU<

16 grudnia 2010 – Spotkanie wigilijne w świetlicy środowiskowo-socjoterapeutycznej „Uśmiech Dziecka”

>ZOBACZ ZDJĘCIA<

27 lutego 2009

Spotkanie organizacyjne założycieli Stowarzyszenia, na którym przeanalizowano przedstawione materiały i podjęto stosowne uchwały. Uzupełniono dokumentację w celu jej złożenia w Krajowym Rejestrze Sądowym Sądu Rejonowego w Katowicach.

 

23 marca 2009

Spotkanie założycieli Stowarzyszenia. Zebrani zapoznali się z Postanowieniem Sądu Rejonowego Katowice Wschód, Wydział VIII Gospodarczy KRS, dotyczącym Stowarzyszenia. Podjęto dyskusję, w wyniku której wypracowano jednolite stanowisko. Uczestnicy spotkania podjęli uchwałę dotyczącą zmian w statucie oraz zatwierdzenia tekstu jednolitego znowelizowanego Statutu.

 

16 kwietnia 2009

Odbyło się zebranie Zarządu i Członków Stowarzyszenia. Prezes Stowarzyszenia poinformowała, że Stowarzyszenie Szkoła dla Ostrów – Ostrowy dla Szkoły zostało prawnie zarejestrowane i szpisane do Krajowego Rejestru Sądowego – Rejestru Stowarzyszeń, Innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji oraz Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej pod numerem KRS 0000327180. Przedstawiła także dokumenty, na podstawie których działa Stowarzyszenie: najważniejszym dokumentem jest Statut.
Członkowie podjęli decyzję, ze będą włączać się we wszystkie akcje organizowane na terenie szkoły i pomagać przy ich organizacji. Ustalono termin kolejnego zebrania Zarządu i Członków.

23 kwietnia 2009

Obchody ŚWIATOWEGO DNIA ZIEMI – nawiązanie współpracy z nadleśnictwem Siewierz, które przekazało na rzecz szkoły 50 sadzonek świerków.

>ZOBACZ ZDJĘCIA<

 

28-30 kwietnia 2009

Stowarzyszenie było współorganizatorem GIEŁDY KWIATÓW, która odbyła się w ZSO nr 6.

>ZOBACZ ZDJĘCIA<

29 kwietnia 2009 – Wernisaż w Muzeum

Otwarcie wystawy w Muzeum w Sosnowcu pt: „Dzielnice Sosnowca Porąbka • Kazimierz Górniczy • Ostrowy Górnicze • Maczki”. Współpraca członków Stowarzyszenia z pracownikami Muzeum przy gromadzeniu eksponatów, będących w posiadaniu mieszkańców Ostrów Górniczych lub szkoły.

>ZOBACZ ZDJĘCIA<

21 maja 2009

Wspieranie inicjatywy rodziców w dążeniu do utworzenia gimnazjum z oddziałami integracyjnymi przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Sosnowcu. W dniu dzisiejszym Rada Miejska w Sosnowcu podjęła uchwałę założenia i prowadzenia przez Miasto Sosnowiec Gimnazjum Nr 27 z Oddziałami Specjalnymi i Integracyjnymi w Sosnowcu przy ul. Starzyńskiego 41.

23 maja 2009 – Festyn Rodzinny

Współorganizowanie festynu rodzinnego „RODZINNIE I ZDROWO NA SPORTOWO”. Członkowie Stowarzyszenia zorganizowali bufet z domowymi wypiekami ciast, pasztecikami, barszczem i bigosem. Byli pomysłodawcami loterii fantowej, w której każdy los wygrywał. Fanty na loterię zostały zgromadzone dzięki zapobiegliwości członków Stowarzyszenia.

>ZOBACZ ZDJĘCIA<

6 czerwca 2009

II TURNIEJ RYCERSKI „Harcerski ruch – Spartakiady duch” – członkowie Stowarzyszenia współpracują w organizacji tego turnieju.

>ZOBACZ ZDJĘCIA<          >ZOBACZ ZDJĘCIA<

22 września 2009

Odbyło się zebranie Zarządu i Członków Stowarzyszenia Szkoła dla Ostrów – Ostrowy dla Szkoły. Na zebraniu podsumowano działania Stowarzyszenia za okres od 02.04.2009 – 30.08.2009 roku. Pani Joanna Piekarz przedstawiła wstępne sprawozdanie z działań Stowarzyszenia.
Podkreślono, że w okresie sprawozdawczym Stowarzyszenie najwięcej podejmowanych działań skierowało na wsparcie inicjatywy rodziców w dążeniu do utworzenia Gimnazjum w ZSO nr 6.

4 listopada 2009

Odbyło się zebranie Zarządu i Członków Stowarzyszenia, na którym odczytano pełne sprawozdanie za okres od 02.04.2009 r. – 31.10.2009 r. Członkowie nie wnieśli żadnych poprawek do sprawozdania. Pani G. Sarnecka-Bargieł przedstawiła zebranym informacje dotyczące zasad tworzenia Organizacji Pożytku Publicznego. Przedyskutowano cel uzyskania statusu OPP oraz przygotowano odpowiednie wnioski. Pani Joanna Piekarz przygotowała dokumentację dotyczącą kodów PKD. Przygotowano dokumentację do złożenia w Sądzie Rejonowym w Katowicach o uzyskanie statusu Organizacji Pożytku Publicznego.

 

11 listopada 2009

Pomoc przy prowadzeniu akademii z okazji DNIA NIEPODLEGŁOŚCI, która odbyła się w Kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Ostrowach Górniczych.

>ZOBACZ ZDJĘCIA<

21 listopada 2009

W ZSO nr 6 odbył się ” PORANEK POEZJI ZAGŁĘBIOWSKIEJ W OSTROWACH GÓRNICZYCH”. Recytowano i śpiewano teksty poetów harcerzy, zaprezentowano również twórczość własną. Wśród uczestników byli członkowie Stowarzyszenia, którzy także wzięli udział w zorganizowaniu tego spotkania.

 

5 grudnia 2009

Na zebraniu Zarządu i Członków Stowarzyszenia pani Anna Woszczek podziękowała pani Marcie Kozioł , Joannie Piekarz i Janinie Pawlik za dotychczasową pracę. Następnie omówiono pismo z Sądu Rejonowego w Katowicach i konieczność dokonania zmian w Statucie. Podjęto uchwałę – treść uchwały zawarta jest w załączniku nr 1 do protokołu z zebrania. Omówiono także udział Stowarzyszenia w Święcie Niepodległości w dniu 11 listopada.

 

10 grudnia 2009

Pomoc przy organizacji jasełek organizowanych przez świetlicę środowiskową w ZSO nr 6.

 

10 grudnia 2009

Odbyło się zebranie Zarządu i Członków Stowarzyszenia. Podczas zebrania omówiono działalność stowarzyszenia za 2009 rok. Nie prowadzono działalności dochodowej, dlatego sprawozdanie finansowe jest zerowe. Podjęto uchwałę w sprawie zatwierdzenia sprawozdania merytorycznego oraz finansowego. Sprawozdanie jest załącznikiem nr 1 do protokołu i zostało zatwierdzone uchwałą nr 12 – załącznik nr 2.
Pani prezes podziękowała za udział i pomoc członków w jasełkach dnia 10 grudnia. Członkowie poddali pomysł, aby jeszcze raz wystawić jasełka szkolne dla większej liczby mieszkańców. Powstał projekt „Jasełek pokoleń” – zaplanowany na styczeń 2010.

 

14 listopada 2008

Spotkanie mieszkańców Ostrów i nauczycieli ZSO nr 6, na którym dyskutowano na temat celowości utworzenia Stowarzyszenia oraz działań w sprawie jego utworzenia. Ustalono kolejny termin spotkania na koniec listopada.

 

>…<